Co to jest VacuIono?


Najnowsza technologia zmiennego podciśnienia z aplikacją ujemnie zjonizowanego powietrza


Urządzenia wykorzystywane do zabiegu, chronione międzynarodowym patentem, pozwalają na wykonanie zintegrowanego zabiegu medycyny komórkowej, którego celem jest wspomaganie odżywiania i oddychania komórkowego.

Połączenie zmiennego podciśnienia i nasycenia krwi tlenem wspomaga skuteczne oczyszczanie komórek i przestrzeni międzykomórkowej z toksycznych produktów metabolizmu komórkowego.

Urządzenie wykorzystujące technologię kosmiczną, generując na przemian ujemne i dodatnie ciśnienie, przez co stymuluje przepływ krwi i limfy.

W trakcie zabiegu cyklicznie, w określonych interwałach czasowych, wielokrotnie powtarzane są 2 fazy:


Ujemne ciśnienie powoduje zasysanie krwi i tlenu do dolnych partii ciała.

 Dodatnie ciśnienie powoduje transport krwi żylnej i końcowych produktów przemiany materii drogą żył i naczyń limfatycznych do tułowia.

Zmienne fale ujemnego i dodatniego ciśnienia powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwłaszcza tych najmniejszych i sprzyjają kapilaryzacji, zasysając świeżą krew zawierającą tlen i substancje odżywcze do dolnych części ciała. Niedokrwiona, niedotleniona tkanka ulega dzięki temu rewitalizacji. W fazie dodatniego ciśnienia krew żylna jest tłoczona z powrotem do tułowia. W trakcie zabiegu, za pośrednictwem specjalnego inhalatora, pacjentowi podawane jest ujemnie zjonizowane powietrze. Ujemnie naładowane jony tlenu dużo łatwiej łaczą się w płucach z cząsteczkami hemoglobiny. Dzięki temu następuje znaczne zwiększenie dowozu atomów tlenu do komórek i tkanek.

Wzrost mikroperfuzji i równoczesny wzrost przepływu limfy oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii prowadzi również do oczyszczania tkanek. W efekcie usprawnionej wymiany gazowej poprawia się także równowaga kwasowo zasadowa – zmienia się poziomu pH w kierunku alkalicznym.

Zabieg usprawnia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych oraz krążenie limfatyczne. W wyniku pobudzonej aktywności naczyniowej ułatwione jest usuwanie płynów zalegających wokół naczyń włosowatych – w konsekwencji następuje zmniejszenie dokuczliwych obrzęków. Oddychanie intensywnie oczyszczonym, zjonizowanym powietrzem, bogatym w tlen o naturalnym stężeniu poprawia potencjał elektryczny komórek i wpływ na syntezę hemoglobiny.

W efekcie osiągane jest doskonałe natlenowanie i odżywienie organizmu na poziomie komórkowym.